• SUKCES NASZEGO PRZEDSZKOLA NA MIĘDZYGMINNYM KONKURSIE PIOSENKI

• 18 maja odbył się międzygminny konkurs optymistycznej piosenki przedszkolnej „Wiolinek” organizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 2 w Pieszycach.

Niemczańskie przedszkole podczas tego wydarzenia reprezentowała Nela Jachimowska z najstarszej grupy "Motylki”.

Z dumą ogłaszamy, że nasza wychowanka zdobyła II miejsce.

Nela zaśpiewała piosenkę pt. "Góry do góry".

Jak niektórzy pewnie wiedzą- Nela to urodzona artystka, która na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Świetnie śpiewa, doskonale tańczy, wymyśla własne układy.

Pani Dyrektor Marta Bagińska wręczyła Neli nagrodę, a dzieci pogratulowały jej sukcesu.

Dziękujemy mamie Neli- Pani Małgorzacie Jachimowskiej oraz Pani Kasi Obajtek za zaangażowanie w przygotowania.

Gratulujemy! Jesteśmy niezwykle dumni!

• 22 kwiecień

22 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Ziemi. Przepustką dla dzieci były naklejki z okazji Dnia Ziemi. Każdy rodzic wraz ze swoją pociechą w domu miał ważne zadanie - wykonanie ekologicznego instrumentu. Dzieci wraz ze swoimi ekologicznymi instrumentami uczestniczyły w przemarszu po okolicy Niemczy śpiewając radosne piosenki o naszej planecie. Na zajęciach dzieci wspólnie segregowały śmieci, uczestniczyły w rozmowach kierowanych co możemy zrobić dla naszej planety, a także oglądały krótkie przedstawienie dzieci z grupy starszej.

• WARSZTATY SENSORYCZNE NA POWIATOWYM FESTIWALU INTEGRACJI

• Metody polisensorycznego poznawania świata przez dzieci są bardzo popularne i niezwykle ważne we współczesnej pedagogice. Kluczowym elementem jest to, aby dzieci odkrywały, przeżywały i doświadczały nowych rzeczy przy pomocy wszystkich zmysłów. Placówki edukacyjne, a zwłaszcza przedszkola z roku na rok, poszerzają swoje oferty o różne zajęcia sensoryczne, ponieważ taki rodzaj nauki i zabawy jest najbardziej efektywny przy rozwijaniu wszechstronnego rozwoju dzieci.

10 maja 2022 r. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej odbył się Powiatowy Festiwal Integracji Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Świat Zmysłów”.

Wśród zaproszonych tam placówek oświatowych, nie zabrakło Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy. Pięcioro jego wychowanków z nauczycielką Anną Rabczak reprezentowało nasze przedszkole, doskonale się przy tym bawiąc. Dzieci wykonywały różne sensoryczne zadania na specjalnie przygotowanych stanowiskach, a za każde z nich otrzymywały punkty. Dzieci tworzyły własne slimy i gniotki, robiły instrumenty i ogromne bańki mydlane, pokonywały ścieżkę sensoryczną, wąchały i smakowały różnych rzeczy. Tego dnia ubrudzenie się było jak najbardziej wskazane. Po wspaniałej i intensywnej zabawie na dzieci czekał smaczny poczęstunek oraz upominki. Zabawa była wspaniała, dzieci wróciły do przedszkola zmęczone i szczęśliwe.

Przedszkole Publiczne w Niemczy serdeczne dziękuje za zaproszenie. Było nam niezwykle miło uczestniczyć w tak dużej i świetnie przygotowanej imprezie.

• WYSTĘP ADASIA W PRZEGLĄDZIE PIOSENKI "MINI LISTA PRZEBOJÓW"

Po długim okresie pandemii i izolacji, 27 kwietnia 2022 r. jeden z wychowanków Przedszkola
              Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy – sześcioletni Adaś Szewczyk z grupy „Sówki” wziął

udział w Przeglądzie „Mini Lista Przebojów”, zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-
              Wychowawczy w Piławie Górnej.

Był to wyjątkowy, jubileuszowy 20. Przegląd, na który zaproszono wielu gości specjalnych, m.in.
              przedstawicieli Starostwa Dzierżoniowskiego z Panem Starostą Grzegorzem Kosowskim i Panią Dyrektor
              Wydziału Edukacji Alicją Hromadą na czele oraz przedstawicieli Gminy Piława Górna,
              w tym Pana Burmistrza Krzysztofa Chudyka.
              Celem imprezy było prezentowanie talentów artystycznych, głównie wokalnych i tanecznych wśród
              dzieci, młodzieży i osób dorosłych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich wzajemna integracja
              oraz przełamywanie barier. Bardzo ważnym aspektem ich występów była możliwość uczestniczenia w
              ważnej uroczystości o szerokim zasięgu, oglądanie i słuchanie wystepów innych osób, obserwacja
              zachowań społecznych itp.
              Nasz przedszkolak wystąpił z piosenką z repertuaru zespołu Disco Kids „Tańcz, tańcz, tańcz”. Scena
              okazała się dla Niego drugim podwórkiem – Adaś bez żadnych barier i oporów wszedł na scenę i
              wykonał swoją piosenkę, a zgromadzona publiczność przyłączyła się do występu śpiewając i klaszcząc w
              rytm melodii. Był to pierwszy w życiu przegląd wokalny, w którym Adaś wziął udział, jednak z
              pewnością nie ostatni. Na zakończenie każdy uczestnik imprezy otrzymał piękne, pamiątkowe upominki
              od organizatorów, które zachwyciły małych artystów.