• JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM

• 10 listopada, równo o godzinie 11:11 wszystkie grupy zebrały się na naszej przedszkolnej scenie, aby wspólnie z nauczycielami, rodzicami oraz mieszkańcami Niemczy odśpiewać hymn Polski.

Nasze przedszkole szczególnie dba o rozwój patiotycznych i obywatelskich postaw wśród dzieci. Każde święto narodowe jest akcentowane odpowiednim strojem, postawą, dekoracjami oraz wyjątkowym sposobem obchodzenia wspólnych uroczystości. Dzieci uczą się polskich pieśni, piosenek, wierszy i tańców. Znają także symbole narodowe oraz wiedzą, że należy je szanować.

• WIECZORNICA DLA NIEPODLEGŁEJ

• Grupa "Żabek" z wychowawczynią Panią Katarzyną Obajtek reprezentowała nasze przedszkole podczas obchodów Święta Niepodległości. Wspomogli nas- Pani Agnieszka Bartkiewicz oraz zespół One Desire.

• POMAGAMY SENIOROM

Nie każdy wie, że 14 listopada to szczególna data w kalendarzu. Tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto ma na celu zaznaczyć i docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie oraz zwiększyć integrację międzypokoleniową.

Nasze przedszkolaki postanowiły uczcić je w oryginalny sposób. Przez 2 tygodnie dzieci, rodzice oraz nauczyciele placówki prowadzili zbiórkę herbat i herbatek różnych rodzajów i smaków, aby przekazać jej mieszkańcom niemczańskiego Domu Pomocy Społecznej. Zainteresowanie akcją było tak duże, że razem zebrano prawie 100 opakowań herbaty! Dodatkowo najstarsza przedszkolna grupa odwiedziła mieszkańców DPSu dostarczając im upominki. A żeby herbatka smakowała jeszcze lepiej- starszaki zaprezentowały seniorom krótki program artystyczny.

Uśmiechnięte twarze seniorów, a także łzy wzruszenia pokazały, jak cenne i ważne dla obu stron są te międzypokoleniowe spotkania, które już od wielu lat są już tradycją. Po występie odbyły się warsztaty plastyczne, połączone ze wspólnym piciem herbatki.

O takie relacje warto dbać!

• DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

• 8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Pierwszy posiłek jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu mamy energię na cały dzień! Wszystkie dzieci starały się, aby ich śniadaniowe kanapki były najsmaczniejsze i najlepsze. Przygotowanie i konsumpcja przede wszystkim były poprzedzone rozmową o tym dlaczego powinniśmy zdrowo się odżywiać.

• GODZINY DOSTĘPNOŚCI

• UWAGA, WAŻNE OGŁOSZENIE!

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, chcemy wprowadzić w naszym przedszkolu nowe formy współpracy z Rodzicami i Opiekunami dzieci.

Przez cały rok szkolny będziemy podejmować nowe działania mające na celu pogłębienie relacji Rodzic- Dyrektor- Nauczyciel.

Projekt "Aktywny Rodzic- Wspierające Przedszkole" będzie składał się z kilku modułów, które będziemy na bieżąco przedstawiać Państwu za pomocą mediów społecznościowych i ogłoszeń w przedszkolu.

Dziś chcemy przedstawić pierwsze działania:

Zgodnie z nowym przepisami prawa oświatowego, w naszej placówce zostały wprowadzone "Godziny Dostępności" dla rodziców i opiekunów dzieci. Na ich podstawie każdy nauczyciel zapewni Państwu dodatkową możliwość konsultacji, rozmów, porad dotyczących Waszych dzieci. Dostępne formy to: rozmowy indywidualne w przedszkolu, kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przedstawiamy godziny dostępności:

Pani Marta Sowa "Pszczółki": od poniedziałku do czwartku 7:45- 8.00

Pani Anna Hordziej "Biedronki": wtorki i czwartki 7:30- 8.00

Pani Agnieszka Bartkiewicz "Sówki": poniedziałki i wtorki 12.00- 12.30

Pani Katarzyna Obajtek "Żabki": środy 12.30- 13.00

i piątki 10.30- 11.00

Pani Halina Hohol "Motylki": wtorki 7.00-7.30, środy 12.00- 12.30

Pani Beata Machowska: wtorki 12:30- 13.00 i piątki 10.00- 10.30

Pani Emilia Dziedzic Gilów: poniedziałki i środy 7.00- 7.30

Pani Romualda Kępska Przerzeczyn: poniedziałki, wtorki, środy i czwartki 7.30- 7.45

Zapraszamy do współpracy!