• ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

• Dzisiaj nasze przedszkole miało okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach organizowanych przez Agencja Szkolno-Przedszkolna LUPUS. Dzieci poznały definicję robota oraz zastosowanie robotów w życiu codziennym. Wspólnymi siłami wymieniliśmy roboty z których korzystamy w domu, ale również i takie które pracują w fabrykach. Dowiedzieliśmy się również, że roboty służą także do zabawy i nauki. Przedszkolaki projektowały drogę, którą musiał pokonać robot, zgadywały kolory i dźwięki.

• DZIEŃ DRZEWA

• Korzystając z pięknej, jesiennej pogody w Dzień Drzewa wybraliśmy się na wycieczkę do Arboretum w Wojsławicach.

Głównym celem było uświadomienie dzieciom roli drzew w przyrodzie i ich znaczenia w życiu człowieka. Prowadziliśmy obserwację przyrodnicze, zapoznaliśmy się z roślinnością.

Po spacerze zjedliśmy pysznego pączka, a później wolny czas spędziliśmy na placu zabaw..

• ,,DZWONNIK Z NOTRE DAME" W STRZELINIE

• 03.10.2022r. dzieci z grupy ,,Biedronki", ,,Sówki", ,,Żabki", ,,Motylki" oraz ,,Kotki" wybrały się na musical pt. ,,Dzwonnik z Notre Dame" w Strzelinie.

Droga do Strzelina w obydwie strony przebiegła nam bardzo szybko. Dzieci pięknie siedziały w kinie nie mogąc doczekać się rozpoczęcia musicalu. Aktorzy swoimi strojami zachwyciły dzieci. Niektóre przedszkolaki były po raz pierwszy na takiej formie teatralnej. To cenne, aby od najmłodszych lat pokazywać dziecku piękne i różnorodne sposoby ilustrujące różnorodne dzieła – dzięki temu łatwiej zrozumie, że wizja artystyczna jest sposobem wyrażania siebie i swoich przekonań. Celem głównym wyjazdu jest uwrażliwianie dzieci na sztukę, rozbudzenie wrażliwości estetycznej zachęcenie do twórczej ekspresji.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

• Dzisiaj w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć Fundację Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt ,,Puchaczówka".

Pan Marcin i Pani Aneta opowiedzieli nam o warunkach w jakich żyją dzikie zwierzęta. Wyjaśnili dzieciom czym zajmuje się fundacja i w jaki sposób pomagają. Rozmawialiśmy również o tym jak powinniśmy zachować się kiedy znajdziemy ranne zwierzątko.

Gośćmi specjalnymi był jeż oraz puchacz.