• WRZESIEŃ ZA NAMI

• Pierwszy miesiąc pracy przedszkola Zaczarowany Gród w Niemczy już za nami.

W roku szkolnym 2024/ 2025 do placówki uczęszcza 118 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Swoją pierwszą przedszkolną przygodę rozpoczęło 20 maluszków. Zajęcia wychowawczo- dydaktyczne realizowane są w siedzibie przedszkola oraz dwóch jego filiach: w Przerzeczynie- Zdroju i Gilowie.

Przez cały wrzesień przedszkolaki poznawały nowe sale, sprzęty, zabawki, nauczycieli, pracowników placówki oraz co najważniejsze kolegów i koleżanki. Nowym dyrektorem placówki został Pan Adam Woźniak, dobrze znany dzieciom, jak i ich rodzicom.

Oprócz wspólnej zabawy i nauki, w naszym przedszkolu dbamy o rozwój wrażliwości i empatii u dzieci. Od wielu lat pomagamy potrzebującym ludziom i zwierzętom biorąc udział w różnych akcjach charytatywnych. We wrześniu przedszkolaki, wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami, wzięły udział w zbiórce żywności i środków czystości dla osób poszkodowanych w powodzi. Zebrane artykuły zostały dostarczone do Trzebieszczowic i okolicznych wsi, które najdotkliwiej ucierpiały podczas walki z żywiołem. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą małą akcję. Jesteśmy pewni, że uczynione dobro, zawsze wraca.

Przedszkole pracuje bardzo intensywnie już od początku roku szkolnego. Placówka przystąpiła do projektu „Smart Przedszkolaki w Powiecie Dzierżoniowskim” realizowanym ze środków Unii Europejskiej. Celami tego projektu są: organizacja dodatkowych bezpłatnych zajęć rozwojowych dla naszych przedszkolaków, wspieranie ich uzdolnień oraz zakup nowego wyposażenia i pomocy edukacyjnych dla placówki. Już wkrótce odbędą się pierwsze zajęcia w ramach projektu. Oprócz tego dzieci zostaną objęte w tym roku dodatkowymi działaniami proekologicznymi i promującymi zdrowy tryb życia. Dwie najstarsze grupy rozpoczęły już treningi sportowe pod przewodnictwem KS Niemczanka.

Wrzesień to zawsze najdynamiczniejszy, ale też najtrudniejszy miesiąc w całym kalendarzu przedszkolnym. Wiąże się on przede wszystkim z adaptacją najmłodszych przedszkolaków, które po raz pierwszy radzą sobie z rozłąką z rodzicami i stawiają swoje pierwsze kroki w przedszkolnej społeczności. Dla dzieci starszych zaś, to powrót do uporządkowanego planu dnia i zasad, co często bywa trudne po wakacyjnej przerwie. Na szczęście przedszkolne życie powoli wraca do stałego, spokojnego rytmu. Codzienne rozstania stają się coraz łatwiejsze zarówno dla dzieci, jak ich rodziców ;) Przedszkolaki szybko odnajdują się w nowych sytuacjach, chętnie się bawią i tworzą pierwsze przyjaźnie.

Po intensywnym wrześniu, czas na spokojny październik.

To będzie super rok!

• ul. Bolesława Chrobrego 21